Hikayemiz

HİKAYEMİZ

 

Üniversite yıllarım boyunca aldığım eğitim ve eğildiğim projeler sonrasında kafamda soru işaretleri ile mezun oldum. Kendim için ve toplum için sıradan bir iş yapmak istemiyordum. Kıyafetlerimizin kaynaklarının nereden geldiğini ve neye mal olduğunu düşündükçe, tohumlarını 2019'da atarak Gözde Öncüer Sürdürülebilir Moda Atölyesi'ni 2020 yılında Eskişehir'de kurmuş oldum. Bunun sonucunda doğal ve organik kumaşlarla doğaya saygılı tasarımlar yapmak ve üretmek markanın amacı haline geldi.

Sadece bir fikir ile başlayan bu girişimi küçük ama tam donanımlı bir atölyeye dönüştürdük. Doğal kaynakların orantısız kullanımı, tekstil endüstrisindeki kötü üretim koşulları sonrasında da giysilerin kısa ömürlerinden dolayı çöp haline dönüşmesi çok az insanı rahatsız ediyordu fakat benim gibi düşünenlerle beraber bunu duyurmamız ve genele yaymamız gerektiğini biliyorduk. Tasarımcı olarak bu döngüye iyi yönde müdahale edebilme dürtüsü ile çıktığım bu yolda, markalaşmaya giderek 'go nature' ismi ile ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Amacımız doğaya karışabilen zamansız ürünler tasarlamak ve üretmek. 

Gelecekte daha fazla insanın sürdürülebilir moda seçeneklerine erişebilmesi için çaba gösteriyoruz. Daha fazla yenilik ve iş birliği ile sadece bir giyim markası değil, aynı zamanda dönüşüm hareketinin de bir parçası olmak istiyoruz.

Bunun yanı sıra sürdürülebilir yaşamı hayatın her alanında uygulamaya çalışıyorum. Daha fazlası için Instagram'da gozdeoncuerp ve gonaturetr hesaplarını takip edebilirsiniz.  

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sürdürülebilir bir dünyada beraber olmak dileğiyle...

 

Gözde ÖNCÜER PINAR 

Sürdürülebilir Moda Atölyesi ve 'gonature' markasının kurucusu

E-bültenimize kayıt olun
Go Nature - Doğal olarak moda
WhatsApp Destek Hattı